strona główna
 
 

Rozwiązania - Business Inteligence


Systemy Business Intelligence (BI) to rozwiązania kompleksowo wspomagające i automatyzujące podejmowanie decyzji na podstawie zgromadzonych danych oraz ich analiz, wykorzystujące technologie OLAP (on line analytical processing)i hurtowni danych. Mogą służyć zarówno do informowania o aktualnym stanie przedsiębiorstwa jak i do podejmowania prostych decyzji i działań przy wykorzystaniu zdefiniowanych algorytmów.

BI wymaga podejścia interdyscyplinarnego zarówno obejmującego problemy z obszaru informatyki, statystyki, jak i zarządzania wiedzą i informacją, a nawet w pewnym stopniu dziedzin wydawało by się tak odległych jak nauki biologiczne czy społeczne. Jednak nieodłączną częścią BI są hurtownie danych które umożliwiają wnikliwe analizowanie wielkiej ilości gromadzonych danych oraz pozwalają na identyfikację dotychczas niezauważalnych prawidłowości, trendów, relacji i powiązań. Pozyskana w ten sposób wiedza pozwala zwiększyć konkurencyjności prowadzonej działalności i uzyskać strategiczną przewagę nad konkurencją.

Oferta Odysei w zakresie hurtowni danych i BI obejmuje projektowanie i wdrażanie rozwiązań "pod klucz" w różnych środowiskach bazodanowych, projektowanie raportowania, analiz i kostek wielowymiarowych, wdrażanie narzędzi integracji danych, wdrażanie narzędzie prognostycznych, odkrywania wiedzy i systemów eksperckich.

MeinlEuropean Land Group o Odsei:

"...polecamy firmę Odyseja jako kompetentnego i rzetelnego partnera w biznesie..."

Magnus d'Oldenburg
Prezes Zarządu

więcej

Zaufali nam

 
 
Copyright 2005 Odyseja Sp. z o.o. Polityka prywatności | Mapa serwisu | kontakt@odyseja.pl