strona główna
 
 

Rozwiązania - Aplikacje Internetowe

Od 1999 roku Odyseja dostarcza rozwiązania informatyczne wspomagające zarządzanie najcenniejszym zasobem każdego przedsiębiorstwa - informacją. Jednym z głównych kanałów przekazywania informacji zarówno wewnątrz przedsiębiorstwa, jak i jej upubliczniania jest internet.

Odyseja wspomaga swoich partnerów w skutecznym zaistnieniu w internecie lub sieci wydzielonej. Każdy projekt jest przez nas traktowany indywidualnie, a każdy produkt jest unikalny. W zależności od charakteru projektu nacisk kładziemy na stronę wizualną i innowacyjny layout lub na stronę informatyczną i technologiczną. Niezależnie od charakteru projektu, wszystkie produkty są weryfikowane pod kątem standaryzacji.

Webdesign

Projektowanie stron internetowych jest procesem wieloetapowym absorbującym ludzi o różnych specjalizacjach. Odyseja zapewnia najlepszych ekspertów na każdym etapie tego procesu. Naszym klientom oferujemy obsługę w szerokim zakresie:

Projektowanie i implementacja prostych serwisów WWW w oparciu o HTML i/lub Flash
Projektowanie i implementacja zaawansowanych systemów bazodanowych (w technologii J2EE, PHP i/lub innych)
Optymalizacja serwisów pod kątem pozycjonowania, dostosowanie do standardów
Projektowanie banerów reklamowych, logotypów, elementów identyfikacji wizualnej
Doradztwo w zakresie szeroko rozumianych nowych mediów, strategii rozwoju przedsiębiorstwa z wykorzystaniem internetu, internetowych kampanii reklamowych
Rozwój i prowadzenie serwisów
Zarządzanie i kreacja treści serwisów

Typowy projekt składa się z następujących etapów współpracy:

Przygotowanie ogólnych wymagań i zarysu projektu
Zestawienie propozycji rozwiązań oraz pomysłów ze strony Odysei wraz z oczekiwaniami Klienta. Opracowanie szczegółowego projektu technicznego i funkcjonalnego, w tym przygotowanie szkiców projektu graficznego. Negocjacje dotyczące kosztów oraz terminu realizacji projektu.
Opracowanie i podpisanie umowy.
Implementacja elementów systemu. Efekty pracy są na bieżąco umieszczane w internecie. Bieżąca współpraca z Klientem.
Przekazanie całości projektu do odbioru. Ewentaulne wprowadzanie korekt.
Odbiór projektu, rozliczenie.

Każdy projekt jest traktowany indywidualnie. Nasi Klienci doceniają ciekawe pomysły oraz profesjonalne wykonawstwo. Lista referencyjna jest dostępna w sekcji wdrożenia w naszym serwisie lub przygotowywana na specjalnie życzenie po przesłaniu prośby.

Rozwiązania B2C

Rozwiązania B2C obejmują spektrum technik dotyczących relacji między przedsiębiorstwem a klientem. Termin ten w szerokim znaczeniu obejmuje więc np. systemy CRM lub aplikacje mobilne, w których najważnieszym elementem jest dostarczanie informacji do końcowego klienta o produktach i usługach, prcoesie sprzedaży lub serwisu lub informacji marketingowych. W kontekście internetu zazwyczaj ma to związek z aplikacjami e-commerce typu sklepy internetowe lub aukcje on-line. W tym obszarze Odyseja proponuje sprawdzone rozwiązania informatyczne oraz doświadczenie w budowaniu sklepów internetowych oraz różnych systemów aukcyjnych (aukcji klasycznych, odwrotnych, drugiej ceny, wielostronych, wielotowarowych, ...).

Platformy B2B

Terminem B2B (business-to-business) jest sektorem handlu elektronicznego, w którym partnerami są instytucje. Środki elektroniczne służą do usprawnienia kluczowych procesów biznesowych pomiędzy dwoma lub wieloma partnerami biznesowymi. Funkcjonalnie może to obejmowć takie aspekty jak zaopatrzenie i magazynowanie, planowanie, prognozowanie, sprzedaż i wymianę towarów, obsługę serwisową, wymianę informacji i wiedzy, udostępnianie zasobów. Rozwiązania B2B w internecie mogą pojawiać się w bardzo różnej postaci, ale podstawowymi pozostają systemy aukcyjne dla klientów korporacyjnych, giełdy towarowe, portale biznesowe wielo- lub jednobranżowe. Projektowanie rozwiązań B2B zazwyczaj wymaga przeprowadzenia etapu analizy i projektowania, a gotowe rozwiązania muszą być integrowane z innymi systemami lub dostosowywane do wymagań projektu. Odyseja proponuje swoje usługi w całym cyklu życia rozwiązania. Oferujemy naszą bogatą wiedzę w zakresie tworzenia systemów aukcyjnych i giełdy towarowych (jedno- i wielotowarowych, jedno- i wielostronnych oraz różnych typów aukcji).

Systemy zarządzania treścią (CMS)

Systemy zarządzania treścią aplikacji internetowej pozwalają pracownikom samodzielnie modyfikować i kreować udostępniane przez internet informacje. Osoba nie znająca technologii informatycznej może skupić się jedynie na readgowaniu treści w sposób wizualny, na podobnej zasadzie jak odbywa to się w edytorach tekstu. Zazwyczaj najlepszym rozwiązaniem jest dostrojenie i integracja jednego z szeroko wykorzystywanych systemów CMS. W szczególnych przypadkach nasi analitycy projektują dedykowane rozwiązania w oparciu o elementarne kostki składające się na cały system zarządzania treścią.

Trodat Polska o Odsei:

"...Odyseja wychodzi naprzeciw naszym potrzebom i oczekiwaniom, proponując często wachlarz kilku najkorzystniejszych rozwiazań..."

Piotr Rutkowski
Prezes Zarządu Trodat Polska sp. z o.o.

więcej

Zaufali nam

 
 
Copyright 2005 Odyseja Sp. z o.o. Polityka prywatności | Mapa serwisu | kontakt@odyseja.pl